//שימור מבנים
שימור מבנים2022-08-23T12:09:49+03:00
פרויקטים

שימור מבנים

שימור מבנים עתיקים הוא תחום אדריכלי שדורש ידע וניסיון מעמיקים ויש לגשת אליו בחרדת קודש, כיאה לדיסציפלינה שמבקשת "לקדש" את ההיסטוריה, את המרחב הציבורי ואת הזהות התרבותית המקומית. בישראל, מדובר בתחום חדש יחסית, שעלה לתודעה רק בעשורים האחרונים, וביתר שאת עם הריסת המבנה המפואר שבו שכנה גימנסיה הרצליה בתל אביב, שתיזכר לעד כ"בכייה לדורות".

לשמחתנו, נפלה בחלקנו הזכות לקחת חלק במפעל שימור המורשת האדריכלית של חיפה, בסקר שערכנו לקראת הצעה לשימור שכונת עבאס בעיר התחתית. כמומחיות בתחום בינוי ערים, הופתענו לגלות עד כמה מורכבת מלאכת השחזור המתחקה אחרי ארכיטקטורת העבר – ועד כמה היא מופלאה ויקרת ערך.

השימור בעיר העתיקה עכו

השימור בעיר העתיקה של עכו כבר הכניס אותנו עמוק בעובי הקורה. במסגרת שיפוץ מבני מגורים בעיר העתיקה, ביצענו שימור אורתודוקסי מקיף ונדרשנו לחקור את החומרים, הפרטים וההיסטוריה של כל מבנה ומבנה. מקורות הידע היו הממצאים בשטח, ידענותם של אנשי רשות העתיקות שעל פי הנחיותיהם ביצענו את השימור, וכן מומחיותם של מומחי שימור מאיטליה. את המבנים ששיפצנו ייעדנו לדירות מגורים מודרניות, תוך התחשבות בדיירים הוותיקים והקפדה של האופי המקורי של המבנה באמצעות שחזור אלמנטים ייחודיים, פתחים וחלונות, פריטי נגרות וכמובן חשיפה ושיפוץ של אבן הכורכר המקורית.

התוצאה, פרי עבודה שנמשכה חודשים, היא אבן דרך היסטורית ותרבותית, לא רק לנו. השימור, שמעטים עוסקים בו, הוא בבחינת שליחות עבורנו: אדריכלות שאינה מקדשת את ההווה אלא רואה בו, בצניעות, רק נקודה אחת על ציר הזמן.

שימור מבנים תמונות ופרויקטים

צור קשר

השאירו את הפרטים שלכם ונציג מהמשרד יצור אתכם קשר במהרה או חייגו – 073-7600546

בין לקוחותינו
WhatsApp chat
דילוג לתוכן