//שלבים לתכנון משרדים יעיל ונכון

5 שלבים לתכנון משרדים יעיל ונכון


בבואנו לעצב את חלל העבודה של העסק שבבעלותנו, עלינו לקחת בחשבון מגוון רחב של גורמים שרק שקלול של כולם גם יחד יאפשר לנו ליצור משרד שישקף את זהותנו הייחודית וישווה לו את האווירה והתדמית שאנו מעוניינים לשווק ללקוחות פוטנציאליים ולנסוך בקרב העובדים.
על מנת להגיע לאיזון עדין שישדר, לדוגמה, מקצועיות, ענייניות וגישה אנושית "בגובה העיניים", עיצוב משרדים חייב להיות שונה מזה שהיינו נדרשים אליו אילו היינו מעוניינים להיתפס דווקא כיוקרתיים, מכובדים וקלאסיים, או להבדיל, כצעירים, עדכניים ובלתי-ממסדיים.
על מנת לסייע לכם להפיק מן המשרד את סביבת העבודה שתמיד חלמתם עליה, תמצתנו עבורכם את חמשת השלבים העיקריים בתכנון משרדים שיוביל להפיכת החזון שלכם למציאות.

1. סיעור מוחין התחלתי

השלב הראשון בתכנון ועיצוב משרדים הוא לחשוב היטב על הצביון שברצונכם להעניק למשרד.
דמיינו מה הייתם רוצים לראות, להרגיש ולחוות בסביבת העבודה שלכם ואת האווירה שאתם מעוניינים לנסוך בה.
תכנון משרדים מתחיל בראש שלכם, לפעמים עם עט ונייר.
אם אין לכם חזון ברור, ניתן לדלג לשלב הבא.

2. בחירת איש מקצוע

עיצוב משרדים שייתן ביטוי לצביון הייחודי שברצונכם לשוות לחלל העבודה שלכם מחייב היעזרות בשירותיו של מומחה בתחום שיעזור לכם להפוך את החלום לממשות.
משרד אדריכלים ועיצוב פנים המתמחה בתכנון ועיצוב משרדים, כמו למשל משרד האדריכלים בחיפה T&Z – טובה דוד וצילה רייזר אדריכליות – יסייע לכם לשלב בין הצרכים האסתטיים והפונקציונליים ולהביא לידי ביטוי באופן יצירתי ואישי את סגנונכם וטעמכם הייחודיים.

3. יצירת סקיצה ראשונית

תכנון משרדים יסודי אינו מסתפק בחזון מופשט, אלא דורש ירידה לפרטים.
אך בשלב זה אתם והגורם המקצועי שבחרתם חייבים ליצור סקיצה ראשונית שתשמש אתכם בהמשך הפרויקט.
מדובר בתמונה שתשקף בקוויים כלליים מאוד את המשרד כפי שאתם מעוניינים שיהיה, כאשר משרד האדריכלים המתמחה בעיצוב משרדים יהפוך חזון זה לקונקרטי גם במישור הוויזואלי והגיאומטרי.

4. תכנון מפורט

השלב הבא בתכנון ועיצוב פנים למשרדים הוא ירידה לפרטים הקטנים: חומרי הגלם, הצורות, הצבעים, הסגנונות והמרקמים של הריהוט המשרדי והאביזרים הנלווים בהם תשתמשו, המיקום של כל אחד מהם והתמונה הכוללת.
בכל הנוגע לתכנון משרדים, הפרטים הקטנים הם שקובעים את התמונה הגדולה.

5. תהליך העיצוב עצמו

התהליך הממושך של תכנון ועיצוב משרדים מסתיים בעיצוב עצמו.
חשוב לבחור באנשי מקצוע שירותיים ומסורים שילוו אתכם לאורך כל השלבים בדרך ליצירת המשרד שתמיד חלמתם עליו.

2022-11-09T10:17:19+02:00
WhatsApp chat
דילוג לתוכן