//תכנון עיצוב גינה עם דקים

תכנון עיצוב גינה עם דקים


כדי שתהיה לכם גינה צמודה לבית השקעתם לא מעט כסף, וכנראה גם לא מעט מאמץ כדי להביא אותה למצב של גינה נעימה ומזמינה.
השאלה היא האם אתם רוצים להסתפק בגינה עם פינת ישיבה על גבי משטח דשא אחד גדול, או שאתם רוצים להפוך את הגינה לאזור בבית שיעניק לכם חוויה יוצאת דופן, חוויה של זמן איכותי עם בני המשפחה והחברים, חוויה שתקבל את פניכם בכל פעם שאתם מגיעים הבית לאחר יום עבודה.
לפני שאתם עונים על השאלה הזאת, כדאי שתדעו שעומדות בפניכם אין ספור אפשרויות לתכנון ועיצוב הגינה במקביל לתוכנית עיצוב וילות עליהם סיכמתם.

תמונת עיצוב ומגוון פונקציונלי בגינה

אחד האלמנטים הבולטים ביותר שבהם תוכלו לעשות שימוש כדי להעניק לגינה שלכם גם מראה ועיצוב מיוחד, וגם פונקציונליות יותר רחבה ומגוונת הוא דקים.
דקים הם למעשה משטחי עץ העשויים מקורות עץ שיכולות להגיע בעובי שונה, רוחב שונה, ריווח שונה בין קורה לקורה, צבעים שונים, סוגי עצים שונים, מרקמים שונים, אורכים וקימורים שונים ועוד מגוון מאפיינים שתוכלו להעניק להם במסגרת עיצוב הגינה.
הדקים משמשים גם ליצירת תמונת עיצוב אטרקטיבית יותר, וגם כמשטחים על גביהם ניתן לבצע פונקציות שונות כמו ישיבה, פינת ברביקיו, בריכת גומי, מסיבת בית קטנה או כל שימוש אחר הדורש קרקע יציבה וישרה.

היכרות מקצועית עם כל היבטי בניית הדק

בניית דקים הוא מקצוע בפני עצמו, מקצוע הדורש היכרות מעמיקה עם סוגי העץ השונים וסוגי הדקים שניתן לייצר באמצעותם, והיכרות מעמיקה עם שלל האתגרים בהתקנת הדקים.
במסגרת תהליך של בניית דקים ישנה חשיבות רבה לשמירה על פרופורציות בין שטח הדק ושטח הגינה, המיקום המדוייק של הדק בגינה, והיכולת לייצר תבניות עיצוב ייחודיות באמצעות הדק עצמו, בתוך גינה שהיא לכאורה חד מימדית.

עבודה מדוייקת במחשבה תחילה

בניית דקים הוא גם תהליך שחייב להתבצע בצורה מאוד מדוייקת על מנת להבטיח שמשטחי הדק יהיו ישרים כמו פלס, ושלא יבלטו מעל פני הקרקע בצורה חריגה שגם פוגעת במראה הכללי של הגינה, וגם יכולה ליצור סיכון בטיחותי.
כך למשל, אנשי מקצוע מומחים המתעסקים בתחום של בניית דקים יודעים כיצד להטמיע את הדק בתוך מפלס אחיד עם הגינה, או לחילופין לייצר מספר מפלסים בגינה במסגרת תכנית העיצוב, אך בצורה כזאת שהמפלסים משתלבים בצורה טבעית ואינם יוצרים חריגות טופוגרפית.

בחירת איש המקצוע המתאים

כדי לבחור את אנשי המקצוע שיתקינו עבורכם את הדק, אתם רוצים לבדוק תחילה אם תוכלו לקבל המלצות מבני משפחה, חברים או אנשי מקצוע אחרים בתחום משיקים, ואתם רוצים לבחון עבודות קודמות של אנשי המקצוע אותם אתם בוחנים.
נסו לייצר לעצמכם מספיק מידע בתחום באמצעות סקירה של עבודות דקים במגזיני עיצוב מקצועיים, ולאחר מכן תוכלו להשוות בצורה יעילה בין המידע שצברתם ובין תיק העבודות של איש המקצוע.

אהבתם? היכנסו לבלוג וקראו עוד.
מחפשים משרד אדריכלים בקריות שיעזור לכם לעצב את הבית בדיוק כמו שחלמתם?  צרו קשר.

2022-11-09T13:19:20+02:00
WhatsApp chat
דילוג לתוכן